Scroll to Top of PageBack to Top

Instructional Leaders & Staff

Need to contact a faculty member?

Please use the form linked here to contact a member of our faculty.  Contact Faculty Member


Administration Leaders & Staff

Franks

Haley Franks
Principal

Laney

Holly (Rebecca) Laney
Assistant Principal

L. Martin

Lori Martin
Counselor

Williford

Wendy Williford
Counselor

Jennifer Hebson

Jennifer Hebson
Registrar

Christy McGehee

Christy McGehee
Bookkeeper

Lewis

Denise Lewis
Secretary

e. kelley

Emily Kelley, RN
Health Room

 

Instructional Leaders

Rebecca Albritton

Rebecca Albritton
4th Grade

Anderson

Pam Anderson
3rd Grade

Baker

Carrie Baker
5th Grade

Beardin

Stevey Beardin
3rd Grade

Beasley

Bryanna Beasley
5th Grade

Bell

Maggie Bell
ESL

Bender

Kristy Bender
Special Education

Bennett

Andrea Bennett
Special Education

Betbeze

Anne Betbeze
ESL

Blankenship

Leslie Blankenship
5th Grade

Brasher

Brittany Brasher
Special Education

Burden

Jasmine Burden
5th Grade

Colmer

Joni Colmer
4th Grade

Conn

Charity Conn
4th Grade

Connell

Toni Connell
Math Intervention

Cremer

Wendy Cremer
3rd Grade

Davis

Ashland Davis
5th Grade

Dunaway

Stephanie Dunaway
5th Grade

Ellis

Tara Ellis
3rd Grade

Fields

Emily Fields
3rd Grade

Gilliland

Brianne Gilliland
4th Grade - Gilliland Online

Gunn

Krysten Gunn
4th Grade

Harrison

Amanda Harrison
Math Coach

Howell

Jamie Howell
Music

Irvin

Lindsey Irvin
GRC - 3rd and 4th Grade

Jones

Kailey Jones
Special Education

Lutz

Sarah Lutz
Special Edcuation

Marcus

Lacey Marcus
5th Grade

McAdams

Olivia McAdams
4th Grade

McNish

Cassidy McNish
3rd Grade

Neuberger

Cheryl Neuberger
Interventionist

Oravet

Holly Beth Oravet
5th Grade

Owsley

Debra Owsley
5th Grade GRC

Patrick

Sara Patrick
3rd Grade

Pennington

Amber Pennington
3rd Grade

Penny

Peyton Penny
3rd Grade

Phipps

Lisa Phipps
Art

Pierce

Samantha Pierce
5th Grade

Rollin

Tyler Rollin
Physical Education

Sisco

Shannon Sisco
Media Specialist

Smith

Matt (James) Smith
Physical Education

Stuckey

Kelli Stuckey
5th Grade

Symons

Adalene Symons
3rd Grade

Taquino

Jillann Taquino
Special Education

Walker

Cardella Walker
4th Grade

 Westbrook

Laranda Westbrook
5th Grade

White

John White
4th Grade - White Online

 Wilson

Tanya Wilson
4th Grade - Wilson Online

Tammy Woodham

Tammy Woodham
4th Grade

 

Support Leaders

Adams

Larue Adams
Child Nutrition Manager

Name

Regina Barrett
Child Nutrition Asst. Manager

Jordan Brooks

Jordan Brooks
Paraprofessional

Buie

Ashley Buie
Child Nutrition

JoAnne Chandler

JoAnne Chandler
Paraprofessional

Name

Steve Cagle
Paraprofessional

Name

Randy Dixon
Custodian

Michael Dunn

Michael Dunn
Paraprofessional

Frederick

Ben Frederick
Maintenance

Amanda Glass

Amanda Glass
Paraprofessional

Name

Jennifer Hernandex
ESL Bilingual Paraprofessional

Higgins

Jacqueline Higgins
Child Nutrition

Honeycutt

Stephanie Honeycutt
Paraprofessional

Lemley

Valerie Lemley
Child Nutrition

C. McDonald

Connie McDonald
Paraprofessional

Jennifer Miller

Jennifer Miller
Paraprofessional

Name

Shawnkitta Moore
Custodian

Rachel Morrell

Rachel Morrell
Paraprofessional

K. Rider

KiKi Rider
Paraprofessional

Rouse

Amber Rouse
Child Nutrition

K. Thomas

Kawana Thomas
Paraprofessional

D. Williams

Danielle Williams
Paraprofessional

 Wright

Kathryn Wright
Paraprofessional

updated 11-22-19